Міф 1: Linux складна для звичайного користувача.

Реальність: Linux може використовувати навіть непідготовлений користувач.

Сьогодні, завдяки сформованим стандартам в галузі розробки графічних інтерфейсів користувача, більшість найбільш популярних графічних оболонок використовуваних для управління файлами і запуску і програм в ОС на базі Linux і Windows практично не має значущих відмінностей. Цей факт робить роботу користувача в обох системах достатньо комфортною і переходячи з однієї системи на іншу середньостатистичний користувач не відчуває великого дискомфорту.

 

Програмне забезпечення, використовуване в розглянутих операційних системах, дуже схоже або те ж. У багатьох організаціях уже давно використовує стандартний пакет вільного програмного забезпечення в якості корпоративного стандарту. У нього входять програми розробляються як кросплатформенное. Серед них такі популярні як LibreOffice (офісний пакет, аналог Microsoft Office), Gimp (растровий графічний редактор, аналог Adobe Photoshop), Mozilla Firefox і Google Chrome (програми для перегляду інтернет сторінок), VLC (мультимедіа програвач), та ін

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що для підготовленого користувача немає великої різниці у якій операційній системі працювати.

Міф 2: для Linux не потрібні антивіруси, оскільки ніякий вірус просто не може працювати в цій ОС.

Реальність: Це не зовсім так.

Основна відмінність між цими ОС в їх архітектурі та ідеології. Завдяки своїй архітектурі ОС на базі Linux здатні успішно протистояти шкідливому програмному забезпеченню, ніж, на жаль, не може похвалитися Windows.

Розглянемо це питання докладніше. Існує міф про те, що ОС на базі Linux не схильні до зараження шкідливим ПЗ, але це не так. Користувач цілком може завантажити і запустити шкідливий софт, який успішно відпрацює в профілі користувача, але, на відміну від ОС сімейства Windows, не зможе вплинути на працездатність всієї системи. Шкідлива програма змушена буде задовольнятися тільки даними того користувача, який по своїй дурості запустив її, так що антивірусне ПО корисно встановлювати і в ОС сімейства Linux.

Міф 3: Linux не буває збоїв.

Реальність: Правда.

Завдяки своїй архітектурі ОС Linux здатна багато років працювати без серйозних збоїв, що робить їх ідеальним рішенням не тільки для домашнього використання, але і для серверів і робочих станцій організацій.

Міф 4: Linux безкоштовна.

Реальність: Так, більшість версій ОС на базі Linux безкоштовна.

Ще одне важливе для користувача відміну ОС Linux від Windows - ідеологія і модель ліцензування ОС. Більшість написаного програмного забезпечення під ОС Linux поставляється з ліцензією GPL, включаючи саму ОС, що дозволяє використовувати таке програмне забезпечення як в особистих, так і в комерційних цілях, що позбавляє власника від зайвого головного болю, пов'язаного з різними законодавчими актами, що стосуються інтелектуальної власності та ліцензійних відрахувань. Це робить операційні системи на базі Linux все більш популярними як для особистого використання (в тому числі і для комерційних цілей), так і в корпоративному секторі.

Міф 5: Linux незручна для використання вдома, оскільки таких же цікавих ігор, як для Windows, для неї немає.

Реальність: Це вже не так.

До речі, ще одне "незручність" для користувачів Linux (відсутність різноманітних ігор), також йде в минуле. Для Linux систем сьогодні можна знайти все більше цікавих і красивих ігор, а також успішно запускати ігри, написані під Windows.