Вам знадобиться

  • -usb flash об'ємом не менше 2 гб;
  • -комп'ютер з ОС Windows або Linux;
  • -образ iso необхідного дистрибутива Linux.

Інструкція

1

Насамперед необхідно підготувати флешку для установки на неї інсталяційного образу дистрибутива Linux. Для цього необхідно завантажити програму USB Disk Storage Format Tool. Ви без праці знайдете її в інтернеті. Даною утилітою необхідно відформатувати флешку в файлову систему FAT (зверніть увагу не FAT32, а FAT) для кращої сумісності. Те ж саме можна зробити в Linux використовуючи вбудовані засоби. В Ubuntu це програма disks або gparted (буде потрібно встановити окремо).

2

Скачайте та встановіть програму Unetbootin. В дистрибутивах Linux, наприклад в Ubuntu та її похідних дана утиліта вже є в репозиторіях, тому просто встановіть її через програму управління пакетами (Центр додатків, Synaptic тощо). Для Windows програму можна завантажити на офіційному сайті http://unetbootin.github.io/

 

3

Вставте флешку в usb порт. Запустіть програму Unetbootin з меню. Зверніть увагу, що програмі потрібні адміністративні привілеї. Якщо ви ще не завантажили iso образ дистрибутиву Linux, то зробити це можна прямо в програму Unetbootin. Вгорі вікна виберіть дистрибутив, а потім версію. Потім внизу вікна виберіть usb-накопичувач і вкажіть на який саме носій необхідно встановлювати. Рекомендую вимикати всі непотрібні флешки під час процедури установки, щоб не знищити важливі дані. Натисніть кнопку "ОК", після чого розпочнеться завантаження образу і його подальша установка на флешку. Процедура може зайняти тривалий час, якщо у вас повільний інтернет підключення.

4

Якщо в меню Unetbootin немає необхідного вам дистрибутива або ви вже завантажили образ самостійно, то вибирайте опцію "Образ диска" внизу вікна. Потім клікнувши по кнопці з трьома крапками знайдіть образ дистрибутиву. Вкажіть usb-флешку як і в попередньому кроці і натисніть кнопку "ОК". Розпакування почнеться відразу образу на флешку. Таким чином можна встановити практично будь-який образ на флешку. Наприклад Drweb Live CD або Hirens Boot CD.

5

Коли процедура установки образу на usb-флешку закінчена можете завантажитися з неї і приступати до установки Linux на ПК або проводити діагностику за допомогою Live CD дистрибутивів.