Історія створення Linux

Фінський студент Лінус Торвальдс 1969-го року народження почав створювати свою власну операційну систему, прототипом якої стала операційна система Minix. 25 серпня 1991-го року Торвальдс опублікував своє перше повідомлення про розроблюваної ним системі в групу новин comp.os.minix. У повідомленні Торвальдс пише, що створює нову безкоштовну ОС. Йому потрібно думка користувачів про достоїнства і недоліки ОС Minix, т. до. його ОС на неї дуже схожа, і він хотів би врахувати всі побажання користувачів. Він зазначає, що дане заняття він розглядає як хобі, а не як щось грандіозне і професійне. Зрозуміло, тоді він і подумати не міг, що Linux отримає світову популярність серед програмістів і веб-розробників.

 

У лютому 1992 році Торвальдс хотів дізнатися, скільки людей вже тестували його ОС, і попросив всіх користувачів надіслати йому листівку. Листівок він отримав декілька сотень з усього світу. Значить, ОС Linux вже стрімко набирала популярність.

Дуже довгий час Лінус Торвальдс не хотів продавати свою розробку, та й взагалі брати хоч якісь гроші за її поширення. Про це він чітко говорив в авторських правах. Але пізніше йому довелося переглянути авторські права і внести деякі поправки, щоб можна було покрити вартість дискет з Linux.

Відмінності Linux від Windows

Перш за все, користувачі ОС Linux практично не стикаються з вірусами, не ставлять антивіруси і не проводять з ними регулярну боротьбу, як користувачі Windows. Будова операційної системи само по собі виключає можливість функціонування вірусних програм. Дана ОС дуже надійна. Її користувачі запевняють, що ПК може працювати без зависань і перезавантажень роками.

Крім того, Linux є офіційно безкоштовною і доступною для всіх користувачів. Це дуже вагомий плюс, т. к. безкоштовно (піратська версія Windows може працювати некоректно і принести велику шкоду комп'ютеру. Користуватися Linux досить просто, але потрібно уважно читати всі запитання та вказівки. Якщо в Windows при відповіді на запити досить вибрати «OK» або «отмена», то у Linux надається декілька різноманітних варіантів дії. Після установки Linux користувач може використовувати тисячі безкоштовних і абсолютно функціональних програм.

Відкритий вихідний код Linux дає можливість користувачам за своїм бажаю виправити недоліки, удосконалити роботу системи під себе, а також додати різні програми. Отже, ОС Linux є дуже надійною, безкоштовною і «гнучкої» у використанні, але, мабуть, використати всі її переваги можуть тільки самі просунуті користувачі.