ОС ROSA - линуксоподобная система, однак навіть якщо ви побачите її в перший раз, вона не стане проблемою для користувача, що звик до Windows. Таких користувачів вона порадує простими на вигляд "віконцями", функціональними меню. Ну а для досвідчених користувачів ПК в ній є досить пристойну кількість встановленого програмного забезпечення. У ній є все, що треба для більшості користувачів - пакет програм для роботи з документами (аналог "Мікрософт Офісу"), редагування аудіофайлів, відеофайлів і графіки, браузери, месенджери і т. п. Настанова З іншого здійснюється через простий інсталятор програм.

Зручна особливість даної ОС - можливість використовувати операційну систему відразу, з флешки або диска, не встановлюючи її на свій ПК. Таким чином, ОС Роса може виконати роль Live-CD для термінової діагностики або роботи з пошкодженим комп'ютером (в окремих випадках).

На сьогоднішній день розроблені і підтримуються наступні модифікації ОС Роса:

- ОС ROSA Fresh - для домашніх користувачів (повністю безкоштовна система), яку користувач може завантажити і використовувати в якості основної системи або другий. Завантажити її можна з офіційного сайту розробника (див. посилання нижче).

- ОС ROSA Enterprise Desktop (RED) - для організацій.

- ОС ROSA Enterprise Linux Server (RELS) - для серверів і мереж. Можна завантажити її ознайомлювальний образ з офіційного сайту.

- Система управління середовищем віртуалізації ROSA Virtualization - для ЦОД.

Також треба відзначити сімейство ОС РОСА «КОБАЛЬТ» РОСА «ХРОМ», які мають сертифікат ФСТЕК Росії, тобто дають можливість комерційним і державним організаціям працювати з секретними даними, в тому числі і персональними даними.

Це цікаво:

ROSA Desktop Fresh в редакції R6 LXQt дозволить задіяти і не найновіше обладнання (ПК), тим самим значно продовживши йому життя і термін ефективної роботи. Мінімальні системні вимоги цієї версії - 256 Мб оперативної пам'яті (512 Мб - рекомендований обсяг, для роботи в якості Live-CD рекомендується 384 Мб), 6 Гб на HDD, процесор: Pentium4/Celeron.