Дуже добре, що система оновлюється – це підвищує продуктивність і безпеку ОС. Але те, що це робиться без участі користувача, не зовсім зручно: вам треба терміново зайти в інтернет, а перед вами монітор з написом: «завантаження оновлень», доводиться чекати закінчення оновлення ОС; після оновлень не відкривається потрібна програма; трапляється, що після чергового оновлення система відмовляється завантажуватися. До того ж витрачається безконтрольно інтернет-трафік.

Віндовс 10 зовсім не безнадійна операційна система, скоєно нескладно відключити автоматичне оновлення. Зайдіть в «настройки» і далі в «оновлення та безпека» → «центр оновлення віндовс» → «додаткові параметри». Виберіть «повідомляти про перезавантаження». У цьому випадку при установці оновлень система буде попереджати про перезавантаження, ви будете застраховані від несподіванок і зможете перезавантажити комп'ютер, коли вам буде зручно. Хочете піти далі, відключіть опцію «надати оновлення для інших продуктів Майкрософт» і «оновлення з декількох місць». Особливо це корисно при низькій швидкості інтернету.

Виконавши ще деякі маніпуляції з налаштуваннями, ви зможете відключити автоматичні завантаження драйверів пристроїв. Відкрийте вікно "пошук Windows", у графі "пошук матеріалів" введіть "виконати" або натисніть кнопку Win+R. У графу вставити команду "rundll32 newdev.dll,DeviceInternetSettingUi", натисніть "ок" ‒ відкриється вікно "параметри установки пристроїв" ‒ "автоматично завантажувати додатки та додаткові значки". Виберіть «ні» і клацніть по кнопці «зберегти зміни». У цьому випадку ОС буде викачувати і встановлювати драйвери з жорсткого диска, а в Центр оновлень звертатися в рідкісних випадках, коли потрібного драйвера не виявиться на комп'ютері.

Також можна повністю відключити «віндовс» 10 за допомогою програми «Show or hide updates». Завантажити її можна в мережі безкоштовно.