Перш ніж виконати будь-яке важливе дію, здатне вплинути на працездатність системи в цілому або важливих її компонентів, як правило, необхідно отримати права адміністратора. Щоб це зробити, потрібно просто виконати вхід в систему від імені адміністратора і вказати пароль.У деяких випадках на екрані входу в систему обліковий запис адміністратора не відображається, в результаті чого увійти від імені адміністратора неможливо. Однак у системі не може не бути облікового запису адміністратора. Швидше за все, вона існує, просто відключена в налаштуваннях самої облікового запису. Щоб забезпечити появу можливості увійти до системи від імені адміністратора при завантаженні, необхідно виконати наступні дії:

  1. У командному рядку (Пуск — Програми — Стандартні — Командний рядок) або вікні «Виконати» (Пуск — Виконати або Win+R) введіть команду netplwiz.exe або просто netplwiz. Відкриється вікно " керування обліковими записами користувачів системи.
  2. Виберіть закладку «Додатково», на якій натисніть кнопку «Додатково». Відкриється вікно управління користувачами і групами. Того ж ефекту можна домогтися, набравши в командному рядку lusrmgr, або відкривши Пуск — Панель управління — Адміністрування — Управління комп'ютером — Локальні користувачі.
  3. Виберіть папку «Користувачі» в лівій частині вікна.
  4. Знайдіть обліковий запис адміністратора, клацніть по ній правою кнопкою миші і відкрийте Властивості. Відкрити Властивості адміністраторської облікового запису можна також встановивши на неї вказівник миші і вибравши праворуч Дії — Додатково.
  5. Зніміть прапорець «Відключити обліковий запис» і натисніть «Ок». Тепер при завантаженні системи обліковий запис адміністратора буде доступна для вибору.

Аналогічну функцію виконує команда netuseradministrator /active:yes. Її слід ввести в командному рядку або вікні «Виконати», або ж використовувати у складі пакетного файлу.Щоб отримати права адміністратора, після перезавантаження виберіть обліковий запис адміністратора та введіть пароль.