Хто такі покемони?

«Покемон» - це запозичене з англійської мови слово, утворене від словосполучення Pocket Monster (в перекладі на російську мову означає «кишеньковий монстр»). Ці дивовижні створіння були придумані в Японії в далекому 1996 році, коли вийшли гри Pokemon Blue і Pokemon Red для кишенькової ігрової консолі від Nintendo Game Boy. Гравець виступав в якості тренера покемонів, яких потрібно було ловити, подорожі по світу. Покемони могли битися з іншими покемонами, тоді як самі тренери ніколи не лізли в бійку, використовуючи для цих цілей своїх вихованців.

 

За 20 років свого існування світ кишенькових монстрів став настільки різноманітним, що на сьогоднішній день налічує 721 вигляд (у першій версії гри був 151 вид) різноманітних покемонів, кожний з яких володіє унікальними бойовими якостями. У свій час покемонам була присвячена ціла серія колись мегапопулярних мультфільмів, коміксів та іграшок.

Що за гра Pokemon GO і чому вона так популярна?

Гра Pokemon GO від компанії Nintendo стала популярною відразу після випуску, побивши всі рекорди за кількістю скачувань. Такої популярності гра зобов'язана технології доповненої реальності, яка реалізується з допомогою камери на смартфоні, а також шляхом відстеження місця розташування гравця, з точки зору його геолокації. Додаток Pokemon GO обчислює геопозицию гравця і розкидає покемонів по прилеглій місцевості таким чином, щоб йому довелося докласти певні зусилля для їх пошуку та затримання. Головна особливість цієї гри полягає в тому, що гравці повинні проявляти фізичну активність. При цьому, чим більша кількість кілометрів буде пройдено геймером, тим більшого успіху він досягне у віртуальному світі Pokemon GO. Найбільше покемонів розташоване у великих містах і ближче до центру, в той час як рідкісні види, як правило, мешкають у віддалених районах (в гірській місцевості, в лісосмузі, біля водойм тощо).

Як почати грати в Pokemon GO?

Щоб встановити додаток Pokemon GO на Android, його потрібно завантажити з Google Play маркету (посилання на додаток розміщена під статтею). Для установки гри на iOS потрібно скачати гру в магазині App Store. Щоб інсталяція пройшла успішно, вам знадобиться Apple ID, який був зареєстрований на території США, Нової Зеландії або Австралії. Така необхідність обумовлена тим, що гра ще не була офіційно презентована в Росії, після її появи в російських магазинах Google Play і App Store, здійснювати дану процедуру буде вже не потрібно. Щоб зареєструвати такий ID, спочатку слід разлогиниться з наявного у вас Apple ID в магазині App Store, потім створити новий обліковий запис, вказавши в пункті «Мова і Регіон» неіснуючий номер телефону і який-небудь дійсну адресу в США.

Коли додаток Pokemon GO буде успішно встановлено на ваш смартфон, можна сміливо вирушати в захоплюючий світ покемонів. Щоб приступити до гри, вам потрібно створити тренера, вибравши вподобаний підлогу, одяг, колір шкіри і волосся. Далі слід придумати ім'я створеному персонажу. Потім додаток перенесе вас на віртуальну карту, яка буде відповідати карті вашого міста. У безпосередній близькості від тренера з'являться три стартових покемона (Бульбазавр, Сквиртл і Чармандер), одного з яких можна зловити. Гра почалася...

Як шукати і ловити покемонів

Приручивши свого першого покемона, ви отримуєте повну свободу дій і можете направлятися куди завгодно. Полювати на кишенькових монстрів в додатку Pokemon GO можна практично в будь-якому місці: на жвавих вулицях, в центрі і на околицях міста, в лісі, кафе, біля водоймищ і т. д. найпоширеніші види покемонів зустрічаються практично у кожного під'їзду, тоді як за рідкісними екземплярами доведеться влаштовувати вилазки у віддалені райони міста, промислові зони, до водойм або за місто.

 

Здійснювати пошук віртуальних вихованців можна двома способами: можна просто бродити по місцевості, поки хто-небудь по щасливою випадковості не опиниться біля вас, або вистежувати покемонів слідами. Чим більше слідів зображена на карті, тим далі від вас знаходиться шуканий покемон.

Коли ви побачите покемона на екрані свого смартфона, то на нього треба натиснути пальцем, активувавши тим самим процес лову. Щоб зловити покемона, його потрібно закидати покеболами. Зробити процес лову кишенькових монстрів більш продуктивним можна з допомогою спеціальних приманок Lure і приманок для Покестопов Lure Modules. Їх іноді дають за досягнення нового рівня, але, як правило, їх доведеться купувати золоті монетки. Золото в грі можна отримати або за захист Стадіонів, або придбати його за справжні гроші.

По складності упіймання покемони діляться на три групи, її можна визначити за кольором колу, в якій відображається кишеньковий монстр. Якщо істота перебуває в зеленій рамці, то воно досить слабке і для його упіймання знадобиться всього один покебол. Полювання за монстром у жовтій рамці куди більш складна: одним покеболом його не впіймати, та і сам покемон буде періодично вириватися. Найскладніше здолати покемонів в червоній рамці, для їх упіймання потрібні додаткові кошти.

Крім того, велике значення в полюванні на покемона має те, як гравець кидає покебол. Якщо кинути покебол в найбільш вдалий момент, коли кільце звужується мішені зменшиться до мінімальних розмірів, то шанси на успіх значно зростуть. При попаданні в рухається монстра, ймовірність його упіймання також збільшується. Крім того, можна запускати «кручені» покеболы, для цього потрібно розкрутити м'яч, імітуючи кругові руху пальцем по сенсору, після чого прицілитися і запустити. Піймавши покемона таким способом, ви отримаєте додатковий досвід.

Покеболы для лову диких монстрів можна отримати на Покестопах, зазначених спеціальним знаком на карті. Їх досить багато і вони, як правило, позначають якісь значимі місця: пам'ятники культури, станції метро, дитячі майданчики та інші примітні об'єкти. Наблизившись до Покестопу, ви зможете його включити і отримати необхідні витратні матеріали (покеболы, зілля здоров'я, яйця тощо).

Як підвищити свій рівень гри Pokemon GO

За кожного спійманого покемона гравцеві нараховується досвід (100 очок за впіймання і ще 500 очок за новий вид), пил і цукерки. З допомогою пилу і цукерок можна прокачувати наявних у вашій колекції покемонів. За більшу кількість цукерок монстрів можна еволюціонувати – це підвищити їх бойовий потенціал і додасть значна кількість досвіду. Тренування і битви на Стадіонах також дозволять підвищити особистий рівень у грі, правда, вони стають доступні лише по досягненню 5-го рівня.

Яйця, отримані в покеболах, потрібно «висиджувати». Для цього яйце міститься в інкубатор, який знаходиться в інвентарі, після чого відбудеться активація лічильника пройдених кілометрів. Чим більша кількість кілометрів доведеться подолати, тим більш сильним і рідкісним буде вылупившийся з яйця покемон.

Як боротися з іншими гравцями

Ігровий процес в Pokemon GO побудований не тільки на колекціонуванні диких монстрів, але і на захоплюючих битвах з іншими гравцями. Досягнувши 5-го рівня, кожен тренер повинен приєднатися до однієї з трьох команд (синьої, червоної або жовтої). Команда вибирається тільки один раз, перейти на інший бік не можна. Гравці різних команд ведуть постійну боротьбу за контроль над Стадіонами, які в достатній кількості присутні на карті.

Один Стадіон може знаходитися під контролем тільки однієї команди, представники якої поміщають в нього своїх покемонів, щоб вони відбивали атаки конкуруючих команд. Власникам монстрів, які стоять на сторожі, в якості нагороди нараховуються золоті монетки за кожну добу, які їм вдалося утримати контроль над Стадіоном. На зароблені монетки можна здобувати корисний інвентар: здоров'я, інкубатори для висиджування яєць, приманки для покемонів і багато іншого. Залишеного на Стадіоні покемона забрати назад не можна, ви отримаєте його назад тільки після захоплення точки супротивниками.

 

Щоб влаштувати атаку на Стадіон, необхідно зібрати команду (від 2-х до 6-ти осіб) і битися з усіма покемонами, охороняють Стадіон. З кожною перемогою захист суперника буде слабшати, а коли рівень оборони досягне нуля, можна буде зайняти звільнену точку, вдавшись до допомоги друзів зі своєї команди для її захисту.

Закон і Pokemon GO

 

Незважаючи на те, що на території Російської Федерації гра ще не представлена (компанія Nintendo пояснює це перевантаженням серверів), встановлюють багато додаток Pokemon GO обхідними шляхами і ведуть активну полювання на віртуальних вихованців у реальному світі. Саме тому уряд поспішив видати ряд законів, що забороняють ловлю покемонів в недозволених місцях.

Так, не можна займатися виловом покемонів на території, що перебуває у приватній власності (наприклад, в чужому будинку чи квартирі). Просте і невинне виправдання «Я тільки хотів зловити Пікачу» не позбавить вас від кримінальної відповідальності, яка карається грошовим штрафом до 40 тис. рублів і можливим відбуванням терміну в місцях не настільки віддалених.

Шукати вихованців на виборчих дільницях також заборонено, інакше ви ризикуєте отримати штраф до 80 тис. рублів. Щоб не ображати почуття віруючих, покемонів ні в якому разі не потрібно шукати на території храмів, в іншому випадку ви можете отримати півмільйонний штраф або, що ще гірше, відправитися за грати на 3 роки для обмірковування своєї поведінки.

Зрозуміло, вести полювання за дикими монстрами потрібно в межах території РФ, не заходячи на кордон з іншою державою. У кращому випадку ви відбудетеся великим штрафом у розмірі 200 тис. рублів, у гіршому – підете відбувати реальний тюремний термін (до 3-х років).