Ми звикли заряджати гаджети, коли батарея практично повністю розряджена, однак ця звичка збереглася після рекомендацій виробників нікель-кадмієвих акумуляторів. Для сучасних батарей вона не зовсім вірна. Так, можна чекати, коли смартфон або планшет вимкнеться, а потім вже ставити його на зарядку, але це зовсім не обов'язково.

Ті акумулятори, які встановлені в сучасних планшетах, смарфона, ноутбуках, можна заряджати, поки пристрій самостійно не відключилася, причому зовсім не обов'язково доводити рівень заряду до 100 відсотків. Режим зарядки може бути наближений до максимально комфортному для власника пристрою - якщо вам здається, що для поставлених завдань не вистачає заряду, не турбуйтеся за якість роботи батареї, просто поставте гаджет підзарядитися до потрібного вам рівня. Виробники електроніки радять заряджати батареї по можливості і не ганятися за ідеальними 100 відсотками.

А ось залишати пристрій на зарядці довше, ніж потрібно, не варто. Сучасним смартфонам і інших пристроїв, зазвичай потрібно не більше 4-х годин, щоб зарядитися повністю, так що не варто залишати їх на зарядці на всю ніч.

Дуже важливо стежити за температурними умовами, в яких знаходиться гаджет. Не допускайте значного перегрівання або переохолодження пристрою. Влітку не залишайте планшет надовго на сонце, взимку носити у внутрішній кишені або щільному чохлі. Не забувайте також, що ноутбуки не можна ставити на м'які поверхні (ковдру, диван, подушку), щоб система вентиляції мала можливість працювати повноцінно.

Корисний рада: приблизно раз в місяць або два давайте можливість вашого пристрою повністю розрядитися і зарядитися. Така "тренування" батареї дає можливість системі правильно визначати рівень заряду пристрою.