Чим більше дозвіл, тим більша кількість точок по вертикалі і горизонталі доступно системі для побудови зображення, а значить, тим більше буде чіткість і деталізація, і тим менше буде втомлюватися очей, розглядаючи це зображення. З іншого боку, для рідкокристалічних дисплеїв дозвіл, відмінне від оптимального, буде різко погіршувати якість зображення.

  1. Щоб змінити дозвіл екрана в Windows 7, відкрийте меню Пуск, знайдіть Панель управління і відкрийте її.
  2. Серед безлічі значків, що дозволяють налаштовувати різні аспекти функціонування операційної системи та програмного забезпечення, знайдіть значок Екран. Подвійне клацання по ньому відкриє утиліту налаштування можливостей монітора і відеокарти.
  3. У лівій частині вікна відкрився є пункт, який так і називається - «Настройка дозволу екрану». Клацніть по ньому, і відкриється вікно «Налаштування екранів». В залежності від конфігурації підключених до комп'ютера моніторів, тут може бути представлена різна інформація. Розкривний список «Екран» дозволяє вибрати, для якого з наявних екранів передбачається виробляти налаштування. Вибрати екран можна і простим клацанням по зображенню монітора з великою цифрою 1 або 2 на ньому. Наступним розкривним списком якраз і є список «Дозвіл», що дозволяє змінити дозвіл екрана. Зверніть увагу, що одна з рядків позначена словом «рекомендується». Це — фізична роздільна здатність матриці, і для отримання оптимальної якості зображення краще встановити саме це дозвіл, навіть якщо монітор і відеокарта дозволяють його збільшити.
  4. Кнопки «Знайти» і «Визначити» допомагають виявити додатковий монітор, не відображений у списку екранів. Пам'ятайте, що для того, щоб система могла виявити монітор, він повинен бути підключений до комп'ютера або ноутбука, і його харчування повинно бути включено.
  5. Змінивши дозвіл екрана, натисніть «Ок» або «Застосувати». Система дасть можливість оцінити зроблені зміни і при необхідності повернутися до вихідних налаштувань.