Однак у ряді випадків незручний тачпад, а іноді і зовсім хочеться відключити. Особливо часто таке бажання виникає при введенні тексту сліпим десятипальцевим методом, тому що при цьому часто виникають торкання тачпада долонями, що інтерпретується системою як рух миші і може призвести до небажаної і несподіваною для користувача реакції програм, з якими він працює. Не потрібен тачпад і при підключенні миші, працювати з якою все ж набагато зручніше.Щоб відключити тачпад існує кілька різних способів, деякі з яких залежать від конкретної моделі ноутбука.

  1. Ряд моделей ноутбуків володіють можливістю відключення тачпада, за допомогою спеціальної кнопки, розташованої неподалік від нього. Іноді вона активується з допомогою функціональної клавіші Fn. Просто вимкніть тачпад на час введення тексту або коли необхідності в ньому немає.
  2. Відкрийте вікно налаштувань тачпада. Зробити це можна через панель управління, вибравши розділ «Миша» або спеціальний розділ, створений драйвером тачпада (якщо такий з'явився в Панелі управління після встановлення драйвера). Як правило, тут присутня кнопка «Зупинити пристрій», що дозволяє просто вимкнути тачпад. Однак більш гнучку можливість відключення і підключення тачпада надає прапорець «Відключення при приєднанні зовнішнього USB-миші». У цьому випадку тачпад доступний при наявності миші, а після її видалення з порту USB знову запрацює без необхідності окремо його включати.
  3. Найбільш гнучкий спосіб відключення тачпада при відсутності зовнішньої миші заснований на простому спостереженні: коли користувач вводить текст (і виникає ризик випадкового спрацьовування тачпада, викликає бажання відключити тачпад), він, як правило, одночасно не користується тачпадом або мишею. Саме це використовує в своїй роботі утиліта TouchFreeze компанії Google: вона просто відключає тачпад під час введення тексту, і знову включає при припиненні використання клавіатури. Завантажити утиліту можна з офіційного сайту: http://code.google.com/p/touchfreeze/