Економити інтернет-трафік можна двома способами:

  1. Стискати трафік від сервера до вашого комп'ютера;
  2. Блокувати завантаження всього зайвого.
 

Обидва ці варіанти можна використовувати як окремо, так і разом. Давайте розглянемо їх по порядку.

Стиснення інтернет-трафіку

Дана технологія передбачає, що весь вміст, який завантажує комп'ютер з веб проходить через сторонній сервер, який попередньо стискає дані, зменшуючи передається обсяг. У деяких випадках економія може становити до 90%. Оскільки основним споживачем трафіку є браузер, то найпростіше включити стиснення саме в ньому. На сьогоднішній день існують дві основних технології доступні користувачам.

  1. Opera Turbo - доступна в браузерах Opera і Yandex.Browser в настільній і мобільних версіях;
  2. Економія трафіку в Google Chrome також доступна для настільних і мобільних версій браузера.

Opera Turbo вже включена в поставку браузера і активується автоматично при низькій швидкості передачі даних, або вручну - включенням відповідної опції в налаштуваннях браузера.

Економія трафіку Google Chrome за замовчуванням доступна тільки в мобільній версії браузера, а в настільній версії необхідно встановити відповідний плагін.

Потім включити стиснення трафіку, натиснувши на відповідній піктограмі на панелі браузера.

В мобільних версіях браузерів Opera, Yandex.Браузер Google Chrome стиснення трафіку включається в настройках браузера.

Блокування завантаження небажаного контенту

Цей метод передбачає насамперед блокування різних елементів сайту, які не несуть користі, але завантажуються і споживають трафік. Це, звичайно ж реклама, всілякі лічильники статистики та інші скрипти, які вбудовані у веб-сторінки. Заблокувати вміст можна кількома способами:

  1. Використовувати плагін для фільтрації реклами в браузері;
  2. Використовувати сторонній інтернет-сервіс.

Найпростіший - це встановити плагін для блокування. На сьогоднішній день сущетвует два найбільш гідних варіанти, які ви без праці знайдете і встановіть під свій улюблений браузер - це AdBlock і AdGuard. Opera має вбудовані засоби для блокування реклами. На жаль, блокування реклами на смартфонах дуже обмежено. Приміром AdGuard можна встановити на iphone, але працювати він буде тільки з вбудованим браузером Safari. На щастя, є альтернативні браузери з вже вбудованим функціоналом блокування вмісту.

З сторонніх інтернет-сервісів я можу виділити, мабуть, SkyDNS, який серед іншого дозволяє блокувати рекламу. Для домашнього користування сервіс безкоштовний. Вам необхідно встановити і налаштувати клієнт сервісу і вибрати категорії сайтів, які необхідно блокувати. На жаль сервіс важко використовувати на смартфонах, хоча і можливо.

Ще один варіант экномить трафік в браузері - це плагіни FlashControl або FlashBlock, які дозволяють блокувати завантаження Flash-роликів і додатків на сайтах.