Давайте розберемо основні плюси і мінуси пристроїв, щоб визначити, який набір достоїнств даної офісної техніки вас влаштує більше.

Достоїнства і недоліки МФУ для домашніх користувачів:

 

- Два пристрої в одному не займають багато місця на столі.

- Підключення МФУ вимагає тільки один порт на ПК. Це важливо для ноутбуків, кількість портів USB на яких зазвичай невелика. Зрозуміло, можна придбати USB-хаб, проте додаткове пристрій може перешкодити, якщо на столі мало місця.

А ось з ремонтом МФУ можуть виникнути проблеми, оскільки більшість многофункциональников досить об'ємні і масивні, так що відвезти його в громадському транспорті в ремонтну майстерню швидше за все не вийде. Більш того, якщо вийшов з ладу тільки принтер або сканер, доведеться позбутися на час ремонту всього комбайна, що не завжди зручно.

Достоїнства і недоліки набору з принтера і сканера для домашніх користувачів:

Власне, ситуація тут повністю зворотна попередній - пристрої займуть багато місця на столі і два порти USB при підключенні до ПК. Доведеться інсталювати два пакети драйверів, однак такий комплект більш мобільний. При необхідності навіть тендітна дама зможе відвезти сканер в ремонт (так і принтер, навіть лазерний, перевозити набагато легше, ніж його побратима з вбудованим сканером).

Також треба відзначити, що при виборі конкретних пристроїв можуть виникнуть наступні особливі побажання:

- певна марка чи виробник принтера або сканера,

- специфічні характеристики принтера або сканера, наприклад, необхідність роботи зі слайдами, дозвіл велике, наявність функції копіра і пр.

В цьому випадку однозначно доведеться підбирати два пристрої. В інших ситуаціях я раджу зважити вищевказані переваги і недоліки пристроїв для будинку і зробити вибір, виходячи з конкретної ситуації.