Сьогодні вже складно уявити своє життя без комп'ютера з виходом в інтернет. Все частіше ми розважаємося, працюємо, робимо покупки саме там. Ну а де гроші, там і шахраї.

Почнемо з вірусів. Це специфічне ЗА різними методами готове нашкодити комп'ютеру. Зустрічаються різні віруси, серед яких ті, що шифрують дані користувача, крадуть паролі і логіни і т. д. Мета ж їх написання - або виманити гроші користувача або просто нашкодити йому з хуліганських спонукань.

Протидіяти вірусній атаці звичайний користувач може дуже обмежено. Обов'язкові заходи - встановлення антивіруса, підтримання його в актуальному стані баз (оновлення), регулярна перевірка жорсткого диска комп'ютера і знімних дисків антивірусом. Не менш важливо і увагу. Не варто завантажувати файли з ненадійних сайтів, а також ті, що надіслані електронною поштою невідомими відправниками. Не варто відкривати такі завантажені файли на ПК без попередньої перевірки їх антивірусом. Ну і звичайно, не можна запускати виконувані файли (їх розширення, зокрема, .exe, .bat, .cmd .pif, .hta, js .vbs...).

Без акуратності й уваги не можна обходитися і при серфінгу в інтернеті через безкоштовні бездротові мережі. У кафе не варто здійснювати важливі операції (зокрема, користуватися інтернет-банкінгом). Крім використання антивіруса на ПК, відключайте підключення до найближчої мережі за замовчуванням.

Не забувайте і про фішинг. Я вже розповідала в чому суть цього шахрайства, тому лише нагадаю про необхідність крайньої обережності й уваги при здійсненні грошових операцій. Не тикайте мишкою по кнопочці тільки тому, що вона раптом з'явилася. Особливо якщо ці кнопки яскраві, що привертають увагу.

Порада: при відвідуванні своєї поштової скриньки, соціальних мереж, інших важливих і потрібних сервісів, ніколи не ставте галочку в пункті "Зберегти пароль" або "запам'ятати". Придумуйте складні і довгі паролі, кожного разу набирайте їх вручну. Міняйте паролі не рідше одного разу на місяць!