Для початку нагадаю, що ідеї розумних годин втілювалися в різних моделях годинників ще з кінця 20 століття. Випускалися електронні гаджети у вигляді годинника, які вміли запам'ятовувати текст, зберігати файли і папки і навіть мали можливість підключатися до ПК по бездротових каналах зв'язку. Однак по-справжньому корисними вони стали з поширенням мобільних гаджетів.

Отже, першим критерієм необхідності покупки смарт-годин стає наявність у вас смартфона, у зв'язку з яким ці години будуть працювати. Розумні годинник дозволять набагато рідше діставати смартфон з кишені, при цьому дозволять вчасно відстежувати важливі дзвінки та повідомлення. Зрозуміло, існують годинник, яким для цього не потрібен смартфон (вони працюють як самостійний міні-смартфон), але частіше смарт-годинник все ж випускаються саме для роботи в парі.

Також в залежності від можливостей конкретної моделі розумні годинник може стане в нагоді як фітнес-браслет, навігатор, будильник і т. п.

Зрозуміло, існують годинник, які працюють з гаджетами на основі ОС Android, а також любителів обладнання від Apple.

Таким чином, перед покупкою продумайте, які можливості потрібні саме вам, почитайте докладні описи різних моделей в інтернеті, подивіться ролики, в яких власники таких годин розповідають, як і для чого вони користуються своєю покупкою. Пам'ятайте, що не кожна модель годинника зможе взаємодіяти з наявними у вас смартфоном, це питання треба також уточнити на сайті виробника годинників.

Про яких критеріях ще варто подумати? Вони не так важливі, але, тим не менш, можуть вплинути на ваш вибір:

- Дизайн годин. До речі, перед покупкою варто походити по магазинах і приміряти пару-трійку моделей, адже розумні годинник поки ще досить масивні.

- Ємність акумулятора і тип дисплея. Пам'ятайте, що чорно-білий екран на основі "електронного чорнила" витрачає менше енергії.

- Ціна. Не варто витрачати надто багато, але і набувати сильно застарілу модель з мінімумом можливостей не варто.