З'явилася ця назва від складання слів phone (телефон) і tablet (планшет). Тобто фаблетом називається такий великий смартфон, який зовні нагадує планшет середніх розмірів, проте дозволяє здійснювати дзвінки через SIM-карту і відсилати SMS. Відповідно, також на фаблете можна користуватися мобільним інтернетом, але це не принципова його відмінність від планшетів.

До фаблетам найчастіше відносять пристрою з екраном близько 6-7 дюймів. Він досить компактний для будь сумки, навіть невеликий жіночої, але при цьому його зручно використовувати для ігор, пошуку інформації в інтернеті, роботи з найпростішими документами, програмами, перегляду відео і прослуховування музики.

Звичайно, не всім комфортно розмовляти через таке велике пристрій, однак ця проблема вирішується за допомогою гарнітури, провідний або бездротової. А ось керувати однією рукою таким великим смартфоном дійсно не дуже зручно. Але і тут виробники подумали про користувачів - на смартфонах такого роду є можливість перейти в режим керування однією рукою (лівою чи правою), тобто всі керуючі елементи, розташовані на екрані зсуваються таким чином, як ніби екран 4-5 дюймовий.

 

 

Чи варто купувати фаблет? Відповідати на це питання треба в залежності від потреб користувача. На мій погляд, фаблет зручний саме як пристрій "три-в-одному", оскільки, маючи такий гаджет, не треба окремо купувати і носити з собою телефон, планшет з необхідною інформацією, програмами та розвагами, навігатор. Він полегшує життя саме своєю багатофункціональністю, тому, безсумнівно, буде затребуваний і далі.

До речі, переважна більшість фаблетов працює на ОС Андроїд. Apple випустила свій великий смартфон тільки рік тому.