Поняття «звукова карта» сьогодні міцно увійшло в усі словники і використовується навіть людьми, що не володіють великими знаннями в комп'ютерній сфері. Тому варто внести ясність і розібрати більш детально призначення цього невеликого пристрою.

Призначення звукової карти

Присутність звукової карти є обов'язковою умовою для створення звуку і його подальшого відтворення підключеними до комп'ютера колонками. Можна навести порівняння її функцій з функціями відеокарти, яка створює зображення і забезпечує його подальший вивід на монітор. Тільки у випадку зі звуковою картою створюваним об'єктом буде звук. Серед величезного розмаїття існуючих звукових карт існують і окремі класи, що відрізняються за деякими ознаками.
Перша зовнішня звукова плата надійшла в продаж в 1986 році. Вона була проста по влаштуванню і дозволяла відтворювати монофонічний цифровий звук.

Види звукових карт

Основною відмінністю, що розділяє карти, є застосовуваний спосіб установки. По цьому параметру вони поділяються на карти, які вбудовуються в саму материнську плату, і на карти, які виконують свої функції як окремий пристрій.
Материнська плата являє собою складну багатошарову друкарську плату. Вона є основою побудови персонального комп'ютера.
Другий вид карт значно дорожче, проте і якість відтвореного ними звуку істотно вище. Для користувачів, які не висувають якихось особливих вимог до якості звуку, цілком підійде звичайна вбудована звукова карта, що виробляє досить хороший звук. Їх використання позбавить користувача від необхідності проводити налаштування карти і шукати відповідні драйвера. Така карта, за великим рахунком, є ще одним додатковим пристроєм, розміщених на материнській платі.Звукові ж карти професійного рівня будуть необхідними професійним музикантам та іншим пов'язаним зі світом музики людям. Такі карти мають безліч додаткових можливостей і забезпечують налаштування під індивідуальні потреби користувача. У продається комплект такої карти, як правило, входить пульт управління. Можуть комплектуватися і іншими корисними опціями.Для основної ж маси населення цілком підійде більш дешева і менш функціональна вбудована звукова карта. Додаткові можливості будуть тільки дорогої тягарем, можливості якої навряд чи будуть оцінені і застосовані на практиці.