Історія розробки Hawk-Eye

Спочатку технологія Hawk-Eye тестувалася в тенісі і крикеті, т. к. часто виникали суперечки про факт торкання м'ячем лінії. Сварки між арбітрами розгоралися прямо на ігровому полі, що заважало ходу гри і психологічного настрою суперників.

У 2001 році Пол Хоукінс і Девід Шеррі запатентували «систему обробки для трекінгу в іграх з м'ячем», яка була протестована в тому ж році на змаганнях з крикету між Пакистаном і Англією. З 2006 року система активно використовується в тенісі, а у 2012 році IFAB (міжнародна рада футбольних асоціацій) схвалила використання Hawk-Eye у футболі.

Що являє собою Hawk-Eye?

В основі програмного забезпечення Hawk-Eye лежить технологія захоплення руху " (motion capture – метод анімації об'єктів за допомогою комп'ютерного розпізнавання образів). У футболі дана система складається з 14 камер, за 7 навколо кожних воріт. Кожна з камер під певним кутом охоплює ігровий простір, приймаючи близько 600 кадрів в секунду.

У програму внесено правила гри. Система розпізнає м'яч на тлі корти, гравців або публіки на будь-якій швидкості. З образів, отриманих з кожної камери, будується тривимірна модель координат м'яча. У футболі координати м'яча потрібні, щоб вирішувати спірні питання про факт перетину м'ячем лінії воріт, тобто для автоматичного визначення голів. Сигнал про перетин лінії воріт надходить протягом половини секунди.

Дана технологія вже не раз дозволяла спірні моменти в самих серйозних змаганнях світу. Її вдосконалення та поширення триває.